dumánci - turistický oddíl a tábor

dětský tábor / oddíl Dumánci

>> Jak se k nám dostanete? / A kdy? / Cena tábora Táboroví vedoucí

 

Tábor 2020

V roce 2020 bude náš tábor probíhat od 27. 6. do 11 7. Přihlášky mohou zasílat všechny děti ve věku od 4 do 17 let. Táborový program i rozdělení do skupin přizpůsobíme jak těm nejmladším tak i těm nejstarším, aby si všechny věkové skupiny přišly na své. V tomto roce - stejně jako vloni - bude tábor spojený s projektem pod záštitou programu Erasmus+, a tak se děti mohou těšit na nové vedoucí ze Slovenska a Španělska. Všechny děti tak dostanou příležitost zdokonalit se v jiných jazycích a najít si nové kamarády v různých částech Evropy.

Své děti můžete na letošní tábor přihlašovat pomocí tohoto formuláře.

Zde najdete formulář pro potvrzení od lékaře o způsobilosti dítěte zúčastnit se tábora:

A zde najdete tištěnou přihlášku dítěte na tábor spolu se všemi souhlasy, které od Vás potřebujeme:

Jak se dostat na tábor?

GPS souřadnice našeho tábořiště jsou 49.3775894N, 14.5283553E. Pokud však tyto souřadnice zadáte do GPS, přivedou Vás na druhou stranu řeky. Do GPS tedy raději zadávejte adresu Slavňovice 8. Od domu číslo 8 vede na naše tábořiště lesní cesta, jejíž stav se za posledních pět let výrazně zlepšil, a tak dnes již není problém dojet na tábořiště prakticky jakýmkoli autem. U vozidel s nízkým podvozkem bych však raději doporučil řidičům nechat zbytek posádky ve Slavňovicích vystoupit z vozidla a poslat je dolů z kopce procházkou. 

 

Druhou variantou, jak se dostat na naše tábořiště je přijet na druhou stranu řeky přes obec Malšice a vesnici Bečice, dojet k rozbouranému Suchomelovu mlýnu, zamávat nebo zapískat a některý ze zkušených vedoucích pro Vás rád dojede na kánoi nebo pramici.

Mapa blízkého okolí

Kdy?

Nástup na tábor je v neděli dopoledne. Pro další program je nutné, aby ve dvanáct byly všechny děti na táboře.

Při nástupu na tábor musí každé dítě potvrzení od doktora a kopii kartičky zdravotní pojišťovny.

Návštěvy rádi přivítáme druhou táborovou neděli mezi 13:00 a 16:00.

Tábor bude končit v sobotu po obědě.

 

Seznam věcí, které je potřeba si vzít s sebou zde.

 

Cena tábora

Cena tábora pro je pro letošní rok stanovena na částku 4900 Kč. Účastníci předchozích turnusů mohou opět počítat se slevou 1000 Kč a slevu poskytujeme také dětem z okolí města Tábor a sourozencům.

Pokud máte zdravotní pojišťovnu, která dětem na pobyty na táborech přispívá (např. VZP nebo ČPZP), uveďte to do přihlášky, nebo napište na adresu lukas.dumsky@centrum.cz a my vám pošleme potvrzení o platbě.

Stále platí, že cena není důvodem, aby se děti nemohly našeho tábora zúčastnit, a tak pro rodiny s větším počtem dětí nebo s omezenými finančními prostředky nabízím individuální cenu, o níž si můžete napsat na adresu lukas.dumsky@centrum.cz.

Platby
Platby prosím posílejte na oddílový účet 2800068707/2010 a jako variabilní symbol uvádějte rodné číslo dítěte. Za každé dítě plaťte prosím zvlášť. 

Návštěva doktora

V posledních týdnech před táborem navštivte prosím s vaším dítětem dětského doktora za účelem vyplnění potvrzení, že se Vaše dítě může tábora zúčastnit. Potvrzení pak společně s kopií kartičky zdravotní pojišťovny odevzdáte při předávání dítěte na tábor. 

Formulář potvrzení:

Medailonky jednotlivých táborových vedoucích najdete zde.

 

Táboroví vedoucí                                 

Ing. Lukáš Dumský - Hlavní vedoucí

Jmenuji se Lukáš Dumský a narodil jsem se 9.3.1982 v Praze. Celé své dětství jsem však strávil na Sedlčansku. Vystudoval jsem sedlčanské víceleté gymnázium a své vzdělání dokončil na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Po té, co jsem v roce 2013 zakoupil pro náš oddíl tábořiště u řeky Lužnice, přestěhoval jsem se do Tábora, abych mohl toto tábořiště patřičně udržovat.

Ve volném čase se věnuji zejména sportovním aktivitám a kulturnímu vyžití. Již od svých deseti let jsem jezdil na tábory k Trkovskému rybníku a tento tábor mi silně přirostl k srdci. Když jsem v roce 2010 dostal nabídku převzít jeden z uvolněných turnusů, s radostí jsem tuto nabídku přijal. Už dlouhou dobu před tím jsem kolem sebe formoval oddíl nadšených mladých lidí, a proto jsem si byl od začátku jist, že budu mít kolem sebe dostatek zodpovědných vedoucích, na které se budu moci spolehnout.

(e-mail: lukas.dumsky@centrum.cz)

 

Mája Svobodová - zástupce hlavního vedoucího

Jmenuji se Mája Svobodová a narodila jsem se 16. 1. 1999 v Táboře. Vystudovala jsem sedlčanské osmileté gymnázium a od října 2018 studuji Mezinárodní teritoriální studia na Fakultě sociálních věd na UK. Kromě nadšení pro práci s mládeží mám také ráda přírodu a všechny outdoorové aktivity, které mi umožní oddech od každodenního stereotypu. Z lásky ke čtení se občas s nadšením pustím i do psaní (a z ohleduplnosti ke svému okolí si to většinou nechávám pro sebe). Hraju na kytaru, mám hrozně ráda zpívání a všechny akce, kde se dá provozovat (tolik, že brát ohledy na okolí nepřipadá v úvahu).

Na táboře jsem byla poprvé ve čtrnácti letech a moc se mi tam líbilo. Jeho pravou krásu jsem však objevila hlavně ve chvíli, kdy jsem se mohla více zapojit do jeho organizace - plánovat hry, výlety a víkendovky. Tábořiště na Lužnici spolu s jeho táborovým osazenstvem mi přirostlo k srdci, stala jsem se jeho pravidelným návštěvníkem a můj život od té doby provází šumění řeky.. V současné době se soustředím také na plánování našich zahraničních aktivit v rámci programu Erasmus+. 

(email: maja.svobodova@email.cz)

 

Lukáš Lederer - zástupce hlavního vedoucího

Jmenuji se Lukáš Lederer a narodil jsem se 5.3.1994. V současné době studuji na VŠTE v Českých Budějovicích a mám za sebou úspěšně stavební průmyslovku v Praze. Ze zájmu o historii jsem se začal věnovat historickému šermu a mezi mé další zájmy patří posilovna, snowboard a občas i ta tužka s papírem a kytara. Na tábory jezdím od svých devíti let, s Lukášem jsem se seznámil před několika léty právě na jednom z nich na Častoboři. Následně na to mě pozval na tento tábor a já nabídku nadšeně přijal. Baví mě práce s dětmi a podílení se na organizaci tábora je pro mě velká radost. Tábory jsou velké stmelovací akce, kde člověk najde spoustu nových her, triků, přátel, zájmů a zaručují spoustu nezapomenutelných zážitků. Jednoduše řečeno tábory byly, jsou a budou jednou z nejlepších vzpomínek našeho života.

 

Terezie Třeštíková - vedoucí

Jmenuji se Terka Třeštíková, narodila jsem se 1.1. 2002. Studuji gymnázium v Praze-Hostivaři. Mám ráda zvířata přírodu, chození na výlety hlavně do hor. Ráda si zahraji každou pohybovou hru a i když nejsem žádný velký stratég propadla jsem i deskovým hrám. Také ráda hraji na kytaru a zpívám, miluju táboráky a nesnáším noční bojovky. K táboru jsem se dostala přes Lukáše, na Lužnici jezdím už pět let a každý rok se tam velice ráda vracím.

 

 

 

Vojtěch Matouš - vedoucí

V Táboře narozený, udatný husitský bojovník, Vojta, 28. 10. 1999 našeho letopočtu. Žijící na Vysokém Chlumci, městysi, jenž je ho hoden, dokonce i hrad zde mají. Studium si dovolit může, a tak studuje osmileté gymnázium v Sedlčanech. Jeho koníčky jsou počítače, střelba, lukostřelba, hra na kytaru a všelijaké sporty, kupříkladu přespolní běh v plné zbroji... Velice přátelský, obzvláště k lidem, kteří mu poskytují řízné ležáky z Chlumeckého pivovaru. Perfektně komunikuje s lidmi jakéhokoliv věku a rád vymýšlí hry, které pak s přáteli může hrát.
 

 

Pavel Kutil - vedoucí

Když jsme v roce 2007 založili Dumánky, nečekal jsem, že by z víkendových akcí pro děti mohl vzniknout tábor. Opak se stal pravdou a já jsem rád, že své široké spektrum zájmů tak můžu předat budoucím generacím. Snažím se zábavnou formou předat své zkušenosti především z oborů vědy a techniky, jelikož to jsou mé zájmy.
Vystudoval jsem SPŠ a VOŠ Příbram a poté získal další zkušenosti na Masarykově Universitě, Vysoké škole chemicko-technologické a Jihočeské Universitě. Nabral jsem také mnohé zkušenosti z oblasti informačních technologií, diplomacie, analýzy a businessu.
Chci, aby tábory byly převeším zábavné, zároveň však také výchovné a vzdělávací. Vždyť přece vychováváme svou budoucnost.

 

Zdeněk Vlček - vedoucí

Jmenuji se Zdeněk Vlček a narodil jsem se 24. 6. 1996. Aktuálně studuji střední školu se zaměřením na reklamu. Na tábory jezdím od svých sedmi let a zúčastňuji se většiny Dumánčích akcích. Rád pracuji s dětmi a pobývám v přírodě. Na táborech se starám spolu s Pavlem Kutilem zejména o přípravu her a správu tábořiště. Snažím se dělat oddílové akce nejen zábavné, ale i naučné a to hlavně prostřednictvím pořádání výletů do muzeí, plzeňské Techmanie atd.

 

Martin Junek - vedoucí

Jmenuji se Martin Junek, narodil jsem se 17. 11. 1996 v Praze. Brzy poté jsme se přestěhovali do Sedlčan, kde studuji místní víceleté gymnázium. Ve volném čase sportuji, hraju florbal a stolní tenis a také rád hraji na klarinet a kontrabas. V 11ti letech jsem poprvé navštívil tábor u Trkova, potom jsem vyzkoušel ještě další tři tábory. Nakonec jsem dospěl k názoru, že dumánčí tábory u Trkova (nyní u Lužnice) jsou nejlepší. Rád se také účastním i jiných táborových akcí, například bitvy čtyř generálů nebo jiných víkendových aktivit.

 

 

www.dumanci.cz | DUMÁNCI Tom - turistický oddíl a tábor tvorba www: www.KALI.cz